Tule mukaan järjestämään kanssamme kaikkien aikojen ensimmäisiä Kulttuuritreffejä!

Kulttuuritreffeillä jyväskyläläiset ikäihmiset sekä kulttuurialan toimijat kohtaavat toisiaan keskiviikkona 22.9. pääkirjaston Minnansalissa. Vapaaehtoisille on tarjolla erilaisia tehtäviä klo 12-16 välisenä aikana.

Tapahtumassa tutustumme paikallisiin kulttuuritoimijoihin, joilla on tarjontaa myös ikäihmisille. Kulttuuritreffien tavoitteena on tuoda iloa ja virkistystä sekä rohkaista ihmisiä lähtemään liikkeelle ja tutustumaan toisiinsa. 

Tapahtuman järjestelyihin avautuu muutamia vapaaehtoistehtäviä. Voit tulla mukaan mm. opastamaan yleisöä ja järjestelemään paikkoja. Et tarvitse aikaisempaa kokemusta, sillä kaikki vapaaehtoiset ohjeistetaan tehtäviin. Voit halutessasi olla mukana vain osan ajasta, joko alussa tai tapahtuman lopussa.

Osoite: Vapaudenkatu 39-41, Jyväskylä

Lisätietoja: sähköpostilla jyvaskyla@siskotjasimot.fi tai puhelimitse 050 551 5123/ Sirpa Haapamäki.

Ilmoittaudu mukaan iloiseen kulttuuritapahtumaan tämän lomakkeen kautta!

Ilmoittaudu keikalle (Jyväskylä)

22/09/2021
12:00 — 16:00 (4h)

Jyväskylä